K9 TEAM ŠKOLA ZA PSE

Dresura/Školovanje

Mala škola socijalizacije i odgoja Vaših štenaca (starosti 2 do 4 mjeseca) u trajanju od 1 blok sat individualnog rada (blok sat = 2 sata), ukupnog trajanja 1 dan uz stručno vodstvo.

Započnite na najbolji mogući način uspostavu kontakta i razvoj prihvaćanja Vašeg psa na vrijeme te kroz igru i pozitivnu motivaciju učvrstite odnos sa svojim novim prijateljem.

Tečaj će obuhvaćati sve bitne aspekte za lijep i lagodan suživot bez stresa kroz igru i pozitivnu motivaciju.

Tečaj se odnosi, kako na praktičan, tako i na teorijski dio (pravilna prehrana, pravilna oprema, fizičke aktivnosti, pravilna igra (pseći nagoni), uočavanje i sprječavanje dominacije, rješavanje raznih drugih problematičnih ponašanja, itd).

Od školovanja ćemo proći upoznavanje s lijepim hodanjem na povodcu, vježbe fokusa psa (eye-contact) i samu usredotočenost psa na određenu radnju koju izvršava te poticanje i ohrabrivanje psa u određenim radnjama.

Zašto individualni rad: svaki pas zahtijeva drugačiji pristup, jer karakterno je drugačiji, te mu odogovara drugačiji pristup. Zato u našoj školi nastojimo što više prilagoditi program rada psu i njegovom vlasniku.

Takav rad daje daleko veći rezultat u puno bržem vremenskom razdoblju nego bilo koji drugi način rada (grupni ili da se pas ostavlja na obuci).

Bit individualnog rada je da vlasnik nauči kako, kada i zašto da korigira odnosno da nagradi svog psa, te komande koje je naučio u školi da primjenjuje kroz daljnji suživot sa svojim najdražim kućnim ljubimcom i najiskrenijim prijateljom kojeg ima.

Načelo rada naše škole je individualni rad (vodič, njegov pas i instruktor) i mi, kao škola za pse, stojimo iza svakog psa koji je izašao iz naše škole zajedno sa svojim vodičem.

Za više informacija o individualnom radu i programima slobodno nas kontaktirajte.

Detalji

1. stupanj – Tečaj odgoja i socijalizacije - CLASIC

Tečaj prvog stupnja – odgoj i socijalizacija

Namijenjen je psima i vlasnicima pasa koji su tek na početku i žele sami sa svojim psima ostvariti veću povezanost i naučiti svog ljubimca odgoju i socijalizaciji, te naredbama koji bi svaki pas trebao znati.

Sa svakim psom se radi individualno, određuje se način školovanja, odnosno izvođenja vježbi, obzirom na činjenicu da je svaki pas jedinka za sebe i kao takvom mu se mora i pristupiti.

Individualan način rada je kvalitetan i koristan kako za psa tako i za vlasnika, jer se već pri početku školovanja radi selekcija i na svakog psa se obraća posebna pažnja i određuje način školovanja i izvođenja vježbi.

1. Vodjenje na povodniku - lijepo vođenje
  2. Sjedi
  3. Lezi
  4. Mirnoća kod veterinara.
  5. Kretanje između prolaznika

Ukupno 3 tjedna rada s psom

2. stupanj – Tečaj osnova poslušnosti - BASIC

Tečaj drugog stupnja – osnova poslušnosti

Rad sa psom je isključivo individualan te baziran na pozitivnoj motivaciji. Namijenjena je psima i vlasnicima koji žele poslušnog i školovanog psa.

Ukoliko obitelj ima više članova, poželjno je da i oni budu prisutni barem na nekoliko sati kako bi im se mogli pojasniti teorijski i praktičan dio koji će se provoditi tokom vježbi izvan škole (jako bitan detalj zbog davanja komandi psu od strane više osoba).

Cane Corso star 8 mjeseci i njegov 12-godišnji vodič u tijeku školovanja/dresure u K9 Team školi za pse.

Mi smo tu da Vam damo smjernice koje će Vam pomoći pri ostvarivanju prijateljskog odnosa s psom, od kojeg ćete oboje profitirati.

1. Vodjenje na povodniku - lijepo vođenje
  2. Sjedi
  3. Lezi
  4. Čekanje
  5. Dozivanje ili opoziv
  6. Odsjedavanje na distancu
  7. Odležavanje na distancu
  8. Mirnoća kod veterinara
  9. Zabrana- kako, kada i zašto
  10. Pohvala- kako , kada i zašto

Ukupno 4-5 tjedana rada

3. stupanj – Napredna poslušnost - VIP

Tečaj trećeg stupnja – Napredna poslušnost

Namijenjen je psima starijima od 10 mjeseci.

Svaki pas i njegov vlasnik koji nisu u našoj školi prošli tečaj osnove poslušnosti biti će testirani za dobrobit psa.

1. Vođenje na povodniku
  2. Vođenje bez povodnika
  3. Sjedi
  4. Lezi
  5. Čekaj
  6. Dođi
  7. Odsjedavanje na distancu od 30 m
  8. Odležavanje na distancu od 30 m
  9. Automatsko odsjedavanje (uz nastavak hodanja instruktora)
  10. Čekanje u ležećem stavu, uz ometanje drugih pasa
  11. Dozivanje ili opoziv uz ometanje drugih pasa ili bilo kakvog drugog podražaja
  12. Aportiranje
  13. Slanje u boks ili kućicu
  14. Mirnoća kod veterinara
  15. Zabrana

Ukupno 2 mjeseca rada

100% Garancija!
AKO PAS NE SAVLADA DOGOVORENE VJEŠTINE, NASTAVLJAMO S RADOM BEZ DODATNE NAKNADE SVE DOK NE USVOJI DOGOVORENO.